CASIC WJ600

Podzvukový proudový bezpilotní průzkumný/útočný prostředek velkého doletu typu WJ600 z dílny CASIC (China Aerospace Science and Industry Corporation) je určen pro vyhledávání hladinových cílů v podobě letadlových lodí a vojenských plavidel protivníka v zájmu válečných lodí, bojových letounů a pobřežních protilodních raketových systémů. Kromě toho tento stroj může vést útoky na pozemní a hladinové cíle pomocí přesně naváděné munice. Po koncepční stránce se bezpilotní prostředek typu WJ600 nápadné podobá protizemní střele s plochou dráhou letu. Jde tedy o hornoplošník s přímým křídlem s rovnou náběžnou a lomenou odtokovou hranou, konvenčními ocasními plochami sestávajícími se z jedné lichoběžníkové svislé plochy umístěné v ose hřbetu zádě trupu a dvou lichoběžníkových vodorovných ploch připevněných k bokům zádě trupu a válcovitým trupem s  vyvýšenou zaoblenou přídí, širokým kapsovitým lapačem vzduchu na hřbetu v oblasti mezi odtokovou hranou křídla a svislou ocasní plochou a kruhovou tryskou na zádi. Pod křídlem prostředku WJ600 se nachází dvojice závěsníků, které jsou vyhrazeny pro protizemní výzbroj. Protože vykazuje relativně malou efektivní radiolokační odrazovou plochou (RCS), pro radiolokátory protivníka je obtížně odhalitelným cílem. Startuje z mobilní rampy založené na bázi terénního nákladního automobilu za využití odhazovatelného prachového urychlovacího motoru, který se umisťuje pod záď trupu. Přistává za pomoci padáku na dvou tandemově uspořádaných airbazích. Široká veřejnost se mohla s bezpilotním letounem typu WJ600 poprvé seznámit v listopadu roku 2010 na airshow v Zhuhai, kde byla vystavena jeho 1:1 maketa. Prvním provozovatelem tohoto stroje se stal, v roce 2016, Turkmenistán.

Verze:  žádné

Vyrobeno:  ?

Uživatelé:  Turkmenistán

 

 

Navádění:   inerciální + GPS

Pohon:        jeden dvouproudový motor neznámého typu

Vybavení:   elektro-optické pozorovací systémy, radar se syntetickou aperturou, aktivní rušič, stanice pro radiotechnický průzkum nebo retranslační stanice (hmotnost užitečného zatížení, průzkumné vybavení + výzbroj, činí 600 kg)

Výzbroj:     dvě protizemní řízené střely typu KD-2, dvě protitankové řízené střely typu TB-1 nebo dvě naváděné pumy typu ZD-1 či FT-6, přepravované na dvou závěsnících nacházejících se pod střední částí křídla

 

 

 

TTD:  
Rozpětí křídla: ?
Délka: ?
Výška: ?
Prázdná hmotnost: ?
Max. vzletová hmotnost: ?
Max. rychlost: 720 km/h
Praktický dostup: 10 000 m
Max. dolet: 2 100 km
Vytrvalost: ?

 

 

Poslední úpravy provedeny dne: 13.2.2018