Ekranoplány

 

 

Západní kód

originální označení

Orlan class

Alexejev pr.904 Orljonok

Utka class

Alexejev pr.903 Lun

 

 

DR- (Drone) – bezpilotní vzdušné prostředky

 

 

Západní kód

originální označení

DR-1

Lavočkin La-17R (TBR-1)

DR-2

Tupolev Tu-123 (DBR-1 Jastreb-1)

DR-3

Tupolev Tu-143 (VR-3 Rejs)

DR-X-4

Jakovlev iz.60 Pčela-1

DR-5

Tupolev Tu-141 (VR-2 Striž)

 

 

Prozatímní označení USA nově zjištěných letounů za pomoci družicového průzkumu

Arsen (Arseněv)

Západní kód

originální označení

Arsen A

Mil Mi-24

 
Chech (?)

Západní kód

originální označení

Chech A

? (experimentální ekranoplán)

Chech B

? (experimentální ekranoplán)

 
Chuck (?)

Západní kód

originální označení

Chuck A

? (ekranoplán)

Chuck B

? (ekranoplán)

Chuck C

? (ekranoplán)

Chuck D

? (ekranoplán)

Chuck E

? (aerodynamicky odlehčený člun)

 
Harb (Harbin)

Západní kód

originální označení

Harb A

Harbin SH-5

 
Hsian (Hsi-an)

Západní kód

originální označení

Hsian A

Xian J-8

 
Kasp (Kaspian Sea)

Západní kód

originální označení

Kasp A

Alexejev KM

Kasp B

Alexejev pr.904 Orljonok

 
Kaz (Kazan)
Západní kód originální označení
Kaz A Tupolev Tu-22M0
 
Kerch (?)

Západní kód

originální označení

Kerch A

?

Kerch B

? (experimentální ekranoplán)

 
Kiyev (Kyjev)

Západní kód

originální označení

Kiyev A

Antonov An-72 (Coaler A)

Kiyev B

Antonov An-124

Kiyev C

Antonov An-71

 
Luk (Lukhovic)

Západní kód

originální označení

Luk A

Suchoj Su-25 (T-8)

 
Nan (Nanchang)

Západní kód

originální označení

Nan A

Nanchang JingGangShan-4

Nan B

Nanchang J-12

 
Novo (Novosibirsk)

Západní kód

originální označení

Novo A

dvoumotorový letoun s deltakřídlem (pravděpodobě Tupolev Tu-22 bez vnějších částí křídla)

Novo B

Suchoj Su-15

Novo C

1:1 maketa letounu typu Su-24BM

 
Miel (Mielec)

Západní kód

originální označení

Miel A

PZL I-22 Iryda

 
Tag (Taganrog)

Západní kód

originální označení

Tag A

Berjev/Bartini VVA-14

Tag B

? (ekranoplán)

Tag C

Alexejev pr.904 Orljonok

Tag D

Berjev A-40

 
Tom (Tomilino)

Západní kód

originální označení

Tom A

Mil Mi-24 (experimentální s fenestronem)

Tom B

Mil Mi-28

 
Ram (Ramenskoye)

Západní kód

originální označení

Ram A

Tupolev Tu-123 (DBR-1 Jastreb-1)

Ram B

Jakovlev Jak-28-64

Ram C

Jakovlev Jak-36

Ram D

Mikojan-Gurjevič Je-152

Ram E

Suchoj T6-1

Ram F

Suchoj Su-24

Ram G

Jakovlev Jak-38

Ram H

Suchoj T-4

Ram J

Suchoj Su-25 (T-8)

Ram K

Suchoj Su-27 (T-10-1)

Ram L

Mikojan-Gurjevič MiG-29 (iz.9.12)

Ram M

Mjasiščev M-17

Ram N

trup letounu typu Tupolev Tu-22M blíže neurčené verze, který se nacházel v Žukovském od října do prosince roku 1981

Ram P

Tupolev Tu-160

Ram Q

Iljušin Il-102

Ram R

Buran

Ram S

?

Ram T

Jakovlev Jak-41M

 

Sib (SibNIIA)

Západní kód

originální označení

Sib A

bezpilotní demonstrátor letounu kachní koncepce s kachní i hlavní nosnou plochou s tvarem delty a zdvojenou SOP instalovanou přibližně v polovině rozpětí hlavní nosné plochy

 

Sino (China)

Západní kód

originální označení

Sino A

Nanchang Q-5

 

Vlad (Vladimirovka)

Západní kód

originální označení

Vlad A

Mikojan-Gurjevič MiG-25P

 

Xian (Xian)

Západní kód

originální označení

Xian A

Xian J-8

 
Yen (Yen-Liang)

Západní kód

originální označení

Yen A

Xian J-8